Warning: Use of undefined constant orange - assumed 'orange' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/7126/virtual/www/domains/h-d.cz/templates/ah-68-kleines-schwarzes/index.php on line 25

 Harley-Davidson Museum oznamuje speciální výstavu v létě 2011


Harley-Davidson muzeum sáhne hluboko do svých archivů a letos v létě představí kolekci X: Weird Wild Wonders of the Harley-Davidson Museum (Divný a divoký zázraky z Harley-Davidson muzea). Výstava bude probíhat od 11.června do 21. srpna. Výstava představí neuvěřitelné množství pokladů z archivu HD. Tajných prototypů, fantazií a lidových výtvorů "co je to napadlo?".

Číst dál: Speciální výstava léto 2011 v muzeu H-D

Discuss this article in the forums (0 replies).

Povinná výbava motocyklu

Ještě jedno připomenutí, co bychom měli v následujícím období vozit na svých motocyklech na území ČR. Legislativa okolních států je v této dosti rozdílná, a pokud se vydáváš kamkoliv, měl by sis zjistit co je kde požadováno.

Číst dál: Povinná výbava motocyklu

Discuss this article in the forums (0 replies).

Ebay využívám především pro nákup dílů a příslušenství na motocykl H-D a možná vám pomůžou následující informace.

Global Ebay

Ebay je možno navštívit v několika jazykových a především lokálních mutacích. V poslední době je snaha vytvořit globální Ebay. Do toho to globálního Ebaye se můžete přihlásit a využívat stránek v češtině pomocí adresy cz.ebay.com. Zde se snadno zorientujete jelikož jsou hlavní funkce počeštěné. Není to dokonalé, ale dá se v tom vyznat. Bohužel oproti anglicky psanému Ebayi jsou některé funkce nepřeloženy, některé shovány a možná i smazány. Výhodou tohoto je jazyková navigace. Bohužel se stává, že pokud chcete detaily konkrétního hledaného zboží, poté se zobrazí původní stránka v daném jazyce. Překladač nepřekladač.

Pak je možnost chodit přímo na národní stránky Ebaye, např. pro Spojené státy Americké na stránkách www.ebay.com, pro Německo www.ebay.de či Velkou Británi www.ebay.co.uk, apod. Nemusíte se bát, že určité zboží přidané do německé mutace nenaleznete v té anglicky mluvící.

Úskalí

 • Nevěřte předběžným cenám za zboží a za dopravu, zatím se mi ty přepočty vždy měnily od částky co mi ztrhly z účtu.

US Ebay

Na stránky www.ebay.com chodím pokud chci přímo nakupovat z USA. Má to své výhody i nevýhody. Angličtina je první překážka, pro mnohé čim dál menší. Někdy se stane, že na úvodní stránce se objeví pop-up okno a máte si vybrat, zda chcete do US nebo na Global.  Takže chci US a ejhle úplně jiná struktura jak u globálního. Pro nás H-D šílence přímo ráj:-) Harley-Davidson Theme má oblíbená kategorie;-p

Úskalí

 • Bohužel si vyberete a prodejce zasílá pouze po kontinentální USA. Nezbyde než hledat dál, nebo si zřídit adresu a využít několika placených služeb pro nákup za oceánem.
 • Dlouhá doba dodání - nevěřte, že balíček dorazí do 2 dnů. Menší zásilky jsou rychlé, ale standardní balík může přicestovat až za dva měsíce
 • Pokud si objednáte zboží v ceně převyšující 100 Eur, tak bude u zboží mimo EU připočteno clo ve výši cca 1/4 pořizovací ceny zboží. V rámci EU by se mělo jen vyrovnat DPH pokud je v původní členské zemi nižší jak u nás.
 • Těžko se reklamují či vrací zásilky přes půl světa. Jde to, ale už nikdo nevrátí poštovné a asi ani celní poplatky. Navíc někteří prodejci mají poplatky za rozbalení nového zboží.
 • To že máme u nás dva roky záruku neplatí za oceánem!
 • Může se zboží ztratit na cestě, prodejce vůbec nemusí jej poslat. Žádejte po prodejci aby vám co nejdříve zaslal číslo balíku s ním jej dohledáte na jakékoliv české poště.
 • Peníze PayPal vrací jen do následujícího měsíce po provedené platbě.

Snad jsem neodradil od nákupu přes Ebay. Myslím si, že nikoliv. Pro úplné rozhodnutí připojím ještě mou zkušenost. Z 50 ti zásilek mi nedorazila jedinná, sakra.

A jaká je tvá zkušenost? Použij komentáře!

Jak zřídit účet na Ebay a PayPal jindy a jinde;-).

Discuss this article in the forums (0 replies).

Registrace aukčního serveru Ebay a platebního systému PayPal

Registraci na Ebay je vhodné provést na české verzi na stránkách cz.ebay.com, klasické zadání jména, hesla, platného kontaktního emailu a dalších informací, podkud je chcete uvést. Hotovo.

Číst dál: Registrace Ebay a PayPal

Discuss this article in the forums (0 replies).

Je to už pár let co mám tuto zkušenost, ale myslím si, že je stále aktuální. Proto se s vámi podělím, jak jsem dopadnul já.

Bylo jaro a samozřejmě jsem pokukoval po něčem čím bych si zpříjemnil celou sezónu. Jak jinak než se vrhnout na české weby. Nabídek spousta, ale ceny mimo můj rozpočet. Nebo spíše se mi zdály nadhodnocené. Kamarád mi povídal, jak pěkně koupil své auto z Německa a že se hojně inzerují i motocykly za lepší ceny než u nás. Jsme v EU, tak přihlášení nebude problém.

Vybral jsem si hned! Padl mi do oka motocykl H-D, který byl za výhodnou cenu, téměř poloviční. Spousta doplňků, jiný lak, krasavec:-) Kontaktoval jsem prodejce a mou lámanou angličtinou jsem ho požádal o další informace. Prodejce se ozval v zápětí, že cena platí, ale že dělá v Německu, ale motorka je v Anglii a nemá na ni čas, tak ji prodává. Ještě mě upozornil, že se už s někým předběžně domluvil a že se ozve. Ozval se a k mému nadšení byl motocykl ještě k dispozici. Takže, ať co nejdříve pošlu peníze přes Western Union a on, že jej pošle pře Fedex či jinou kurýrní službu. Navíc mi přišlo, že i motorka stají v nějakém spedičním skladu a čeká jen na zaslání peněz a bude zaslána na mou adresu. Vše možno ověrit on-line, super, proč toho nevyužít.

Zašel jsem do banky, vybral peníze a běžel jsme je poslat - přes poštu, kde jsou pobočky Western Union - to nešlo a nakonec mi takovou částku nepřijali ani v bance. Zde přišlo první varování, že se takto může snadno přijít o peníze, jalikož je to posílání na jméno a nikoliv někomu na účet.

No nic, tak si hold pro motorku zajedu, do Anglie to je kousek cesty, půjčit velké auto a vozík je hračka o víkendu se jede. Vyrazili jsme s kamarádem na cestu a stále jsem byl ujišťován prodejcem, že na mě čeká - nikoliv v tom skladě, ale motorka je už na kontaktní adrese. Dobře, v tom nevidím problém, jen dojet od pobřeží někam doprostředka ostrova.

Nalezli jsme město ve městě se doptali na ulici a ulice byla nějaká krátká nebo se někdo upsal v čísle - zkrátka to číslo popisné neexistovalo a nikdo toho jména tam nebydlel ani nikdo jej neznal. Telefon a email mlčí.

Nevím zda jsem byl nasranej nebo šťastnej - zkrátka jsem si udělal výlet do Anglie za podvodníkem a přišel jsem jen o peníze za cestu (určitě se na tyto ostrovy vrátím, jako turistu mě lákají moc).

 Ponaučení

 • neposílej peníze na jméno, pokud nemáš s prodejcem zkušenosti
 • výhodný nákup má svá rizika, pozor na anonymní internet
 • to že ti někdo zvedne telefon neznamená, že se opět dovoláš
 • potvrzení o uložení nebo odeslání zásilky není problém naprogramovat, že vypadá jako pravé
 • kdo chce mít jistotu, ať si připlatí a koupí motorku už dovezenou
 • nemáš-li zkušenosti a líbí se ti zahraniční nabídky, připlať a využij nějakou společnost, která se dovozem zabývá (nejlépe po doporučení)

Napadá mě ještě několik dalších, ale spíše bych dole využil komentáře a vaše skušenosti.

P.S.: Poslání motocyklu letecky s Fedexem stojí tolik co nový Sportster:-)

 

 

Discuss this article in the forums (0 replies).

Search

Přihlášení