Warning: Use of undefined constant orange - assumed 'orange' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/7126/virtual/www/domains/h-d.cz/templates/ah-68-kleines-schwarzes/index.php on line 25

Jak jsem ne-koupil motocykl na mobile.de

Více
8 roků 10 měsíců zpět #2169 od brandon
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW

Je to už pár let co mám tuto zkušenost, ale myslím si, že je stále aktuální. Proto se s vámi podělím, jak jsem dopadnul já.

Bylo jaro a samozřejmě jsem pokukoval po něčem čím bych si zpříjemnil celou sezónu. Jak jinak než se vrhnout na české weby. Nabídek spousta, ale ceny mimo můj rozpočet. Nebo spíše se mi zdály nadhodnocené. Kamarád mi povídal, jak pěkně koupil své auto z Německa a že se hojně inzerují i motocykly za lepší ceny než u nás. Jsme v EU, tak přihlášení nebude problém.

Vybral jsem si hned! Padl mi do oka motocykl H-D, který byl za výhodnou cenu, téměř poloviční. Spousta doplňků, jiný lak, krasavec:-) Kontaktoval jsem prodejce a mou lámanou angličtinou jsem ho požádal o další informace. Prodejce se ozval v zápětí, že cena platí, ale že dělá v Německu, ale motorka je v Anglii a nemá na ni čas, tak ji prodává. Ještě mě upozornil, že se už s někým předběžně domluvil a že se ozve. Ozval se a k mému nadšení byl motocykl ještě k dispozici. Takže, ať co nejdříve pošlu peníze přes Western Union a on, že jej pošle pře Fedex či jinou kurýrní službu. Navíc mi přišlo, že i motorka stají v nějakém spedičním skladu a čeká jen na zaslání peněz a bude zaslána na mou adresu. Vše možno ověrit on-line, super, proč toho nevyužít.

Zašel jsem do banky, vybral peníze a běžel jsme je poslat - přes poštu, kde jsou pobočky Western Union - to nešlo a nakonec mi takovou částku nepřijali ani v bance. Zde přišlo první varování, že se takto může snadno přijít o peníze, jalikož je to posílání na jméno a nikoliv někomu na účet.

No nic, tak si hold pro motorku zajedu, do Anglie to je kousek cesty, půjčit velké auto a vozík je hračka o víkendu se jede. Vyrazili jsme s kamarádem na cestu a stále jsem byl ujišťován prodejcem, že na mě čeká - nikoliv v tom skladě, ale motorka je už na kontaktní adrese. Dobře, v tom nevidím problém, jen dojet od pobřeží někam doprostředka ostrova.

Nalezli jsme město ve městě se doptali na ulici a ulice byla nějaká krátká nebo se někdo upsal v čísle - zkrátka to číslo popisné neexistovalo a nikdo toho jména tam nebydlel ani nikdo jej neznal. Telefon a email mlčí.

Nevím zda jsem byl nasranej nebo šťastnej - zkrátka jsem si udělal výlet do Anglie za podvodníkem a přišel jsem jen o peníze za cestu (určitě se na tyto ostrovy vrátím, jako turistu mě lákají moc).

 Ponaučení

  • neposílej peníze na jméno, pokud nemáš s prodejcem zkušenosti
  • výhodný nákup má svá rizika, pozor na anonymní internet
  • to že ti někdo zvedne telefon neznamená, že se opět dovoláš
  • potvrzení o uložení nebo odeslání zásilky není problém naprogramovat, že vypadá jako pravé
  • kdo chce mít jistotu, ať si připlatí a koupí motorku už dovezenou
  • nemáš-li zkušenosti a líbí se ti zahraniční nabídky, připlať a využij nějakou společnost, která se dovozem zabývá (nejlépe po doporučení)

Napadá mě ještě několik dalších, ale spíše bych dole využil komentáře a vaše skušenosti.

P.S.: Poslání motocyklu letecky s Fedexem stojí tolik co nový Sportster:-)

 

 

Please Přihlásit se to join the conversation.

Vygenerováno za 0.180 sekund

Search

Přihlášení