Ebay největší aukční server

Více
8 roků 3 měsíců zpět #2168 od brandon
brandon created the topic: Ebay největší aukční server

Ebay využívám především pro nákup dílů a příslušenství na motocykl H-D a možná vám pomůžou následující informace.

Global Ebay

Ebay je možno navštívit v několika jazykových a především lokálních mutacích. V poslední době je snaha vytvořit globální Ebay. Do toho to globálního Ebaye se můžete přihlásit a využívat stránek v češtině pomocí adresy cz.ebay.com. Zde se snadno zorientujete jelikož jsou hlavní funkce počeštěné. Není to dokonalé, ale dá se v tom vyznat. Bohužel oproti anglicky psanému Ebayi jsou některé funkce nepřeloženy, některé shovány a možná i smazány. Výhodou tohoto je jazyková navigace. Bohužel se stává, že pokud chcete detaily konkrétního hledaného zboží, poté se zobrazí původní stránka v daném jazyce. Překladač nepřekladač.

Pak je možnost chodit přímo na národní stránky Ebaye, např. pro Spojené státy Americké na stránkách www.ebay.com, pro Německo www.ebay.de či Velkou Británi www.ebay.co.uk, apod. Nemusíte se bát, že určité zboží přidané do německé mutace nenaleznete v té anglicky mluvící.

Úskalí

• Nevěřte předběžným cenám za zboží a za dopravu, zatím se mi ty přepočty vždy měnily od částky co mi ztrhly z účtu.

US Ebay

Na stránky www.ebay.com chodím pokud chci přímo nakupovat z USA. Má to své výhody i nevýhody. Angličtina je první překážka, pro mnohé čim dál menší. Někdy se stane, že na úvodní stránce se objeví pop-up okno a máte si vybrat, zda chcete do US nebo na Global.  Takže chci US a ejhle úplně jiná struktura jak u globálního. Pro nás H-D šílence přímo ráj:-) Harley-Davidson Theme má oblíbená kategorie;-p

Úskalí

• Bohužel si vyberete a prodejce zasílá pouze po kontinentální USA. Nezbyde než hledat dál, nebo si zřídit adresu a využít několika placených služeb pro nákup za oceánem.
  • Dlouhá doba dodání - nevěřte, že balíček dorazí do 2 dnů. Menší zásilky jsou rychlé, ale standardní balík může přicestovat až za dva měsíce
  • Pokud si objednáte zboží v ceně převyšující 100 Eur, tak bude u zboží mimo EU připočteno clo ve výši cca 1/4 pořizovací ceny zboží. V rámci EU by se mělo jen vyrovnat DPH pokud je v původní členské zemi nižší jak u nás.
  • Těžko se reklamují či vrací zásilky přes půl světa. Jde to, ale už nikdo nevrátí poštovné a asi ani celní poplatky. Navíc někteří prodejci mají poplatky za rozbalení nového zboží.
  • To že máme u nás dva roky záruku neplatí za oceánem!
  • Může se zboží ztratit na cestě, prodejce vůbec nemusí jej poslat. Žádejte po prodejci aby vám co nejdříve zaslal číslo balíku s ním jej dohledáte na jakékoliv české poště.
  • Peníze PayPal vrací jen do následujícího měsíce po provedené platbě.

Snad jsem neodradil od nákupu přes Ebay. Myslím si, že nikoliv. Pro úplné rozhodnutí připojím ještě mou zkušenost. Z 50 ti zásilek mi nedorazila jedinná, sakra.

A jaká je tvá zkušenost? Použij komentáře!

Jak zřídit účet na Ebay a PayPal jindy a jinde;-).

Please Přihlásit se to join the conversation.

Vygenerováno za 0.303 sekund

Search

Přihlášení