Warning: Use of undefined constant orange - assumed 'orange' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/7126/virtual/www/domains/h-d.cz/templates/ah-68-kleines-schwarzes/index.php on line 25

Modelové řady

Výrobní program továrny Harley-Davidson Motor Company v současnosti obsahuje následující modelové řady motocyklů a tříkolek. Modelové řady nazývají v přesném překladu rodinnou, tak zde jsou Sportstrovi, Softailovi, ....:-)

Sportster

Tyto motocykly mají dlouhou histori sahající do roku 1957, kdy byl představen první model Sportster vycházející z modelu KH. Jedná se o nejmenší vyráběné motocykly H-D, osazené motory Sportster Evolution o objemu 883 a 1200 cm3.

Dyna

Tato modelová řada vznikla v těžkých dobách továrny H-D. V roce 1970 byl představen první motocykl FX Dyna Glide, který vycházel z návrhů přímo od jezdců a majitelů motocyklů H-D. V návrhářském týmu se za založení těchto úspěšných motocyklů prosadil Willie G. Davidson patřící k třetí generaci zakladatelů továrny v Milwaukee.

Softail

"Měkký ocas" není nadávka, ale označení této řady. Tento název odkazuje na skryté odpružení zadního kola s rámem, který imituje pevné uložení, tzv. Hardtail. První motocykl této řady byl představen v roce 1984.

Tourning

Velké a těžké motocykly patřily dlouhou dobu k jedinému výrobnímu programu továrny H-D. Odkaz těchto motocyklů najdeme už u prvních dvouválců do V. Mezi nejznámější zástupce této rodiny jsou Electra Glide, ve výrobním programu od roku 1966.

V-Rod

Nejmladší řada motocyklů od roku 2001. Osazené vodou chlazenými motory Revolution.

Trike

Tříkolky jsou v nabídce od roku 2009. Velice oblíbeným modelem v historii byla tříkolka Servi Car, která se vyráběla v letech 1932 až 1973.

CVO

Custom Vehicle Operations - asi lze přeložit jako zákaznicky upravený dopravní prostředek. Není to úplně přesné. Dříve se tyto motocykly označovali Screaming Eagle. Motocykly CVO jsou vylepšeny mnoha doplňky, množství chromu, lakování motocyklu je odlyšné od standardních řad. V současné době jsou motory těchto strojů zvětšeny z 96 na 110 kubických palců, tj. objem cca 1800 cm3.

Ačkoliv je CVO označována továrnou jako samostatná modelová řada, jistě každý tam najde sourozence z výše uvedený rodin.

 

Dark Custom

Dark Custom (volně přeloženo: temná zákaznická úprava) není modelovou řadou, je to skupina motocyklů H-D z různých rodin. Mezi jejich charakteristické rysy patří především tmavé lakování motocyklu, motoru i mnoho dílů, které bývají standardně v chromu. Mezi ně patří Iron, Nightster, Nigh Train, Fat Boy Lo, Night Rod Special, Forty-Eight, Street Bob, Fat Bob, Cross Bones

Screaming Eagle

(křičící orel) jedná se o divizi továrny H-D, která se zabývá zlepšováním motocyklů H-D. Především se jedná o úpravy motorů. Výrobky SE jsou běžnou součástí doplňků k sériovým motocyklům. Díky nímž mohou získat nové vlastnosti. od výkonu motoru, přes úpravy podvozku až k změně vnějšímu vzhledu.

Search

Přihlášení